parvaz: علت جذب فردی با ویژگی هایی که از آنها گریزانیم؟

با سلام. من سالها به خاطر اینکه انتخاب اشتباهی نداشته باشم، با وجود خواستگاران زیاد صبر کردم و معتقد بودم خداوند در زمان درست فرد مناسب را در مسیر من قرار خواهد داد. دو موردی که حساسیت بسیار زیادی روی اونها داشتم یکی این بود که همسرم بر روی پوشش من حساسیت نداشته باشد (لازمه بگم من حجاب معمولی با روسری دارم و لباس پوشیده میپوشم همیشه) و دوم اینکه آرام و صبور باشه چون پدرم مردی عصبانی و مستبد هست.
ولی الان دقیقا مردی با مردی ازدواج کردم که با وجود داشتن ویژگیهای مثبت بسیار ، مهربانی و محبت زیاد، روی حجاب من بیش از حد حساسه و از من انتظار داره در حد یک دختر چادری حجاب کامل داشته باشم و اینکه بسیار زود با هر حرفی که من بزنم حتی با تن صدای پایین و حرفش را تایید نکنم، از کوره در می ره و در حد جنون عصبانی میشه. توی مشاوره قبل از ازدواج هم مشاور این ویژگی ها را در همسرم به من گوشزد کرد ولی چون در دوران آشنایی حساسیت و عصبانیت شدیدی ازش ندیدم فکر کردم مشاور غلو میکنه.
الان سوالم اینه که من با تنهاییه خودم مشکلی نداشتم، اصرار ی به ازدواج کردن نداشتم، اعتماد بنفس داشتم و همیشه هم در خواسته هام مثبت از خدا درخواست میکردم که مردی ارام و صبور در مسیر من قرار بده ولی دقیقا عکسش را جذب کردم.
الان چه باوری را باید در خودم تغییر بدم؟ آیا در من ترسی وجود داره؟ روی چه چیزی تمرکز کنم و به چه شکل؟ آیا فردی را در ذهنم تجسم کنم و اگر این کار را بکنم باید شخصیت خاصی باشه؟ عبارت تاکیدی بگم؟ ممنون میشم با جزئیات راهنماییم کنید.

2 نظر نظر خود را بنویسید

 1. یاسمین یاسمین گفت:

  سلام.یکسرى از باورها پنهان هستند و در ظاهر اصلا متوجه وجودشون نمى شى…
  اینکه پدرى عصبانى داشتى و دقیقا شوهرت هم همینطوره بخاطر عدم احساس لیاقت براى استقلال تو هستش. در واقع انقدر احساس خوب بودن و ارزشمند بودن نمى کنى که یکى دیگه به خودش اجازه مى ده درمورد پوششت براى تو تصمیم بگیره… به اندازه کافى خودت رو دوست ندارى و براى خودت احترام قایل نیستى که ایشون به خودش اجازه مى ده پرخاشگرى کنه….
  اول از همه روى خودباورى ت کار کن بعد کم کم اطرافت هم تغییر مى کنه…و اگر تصمیم دارى توى این زندگى بمونى دیگه روى خلق و خوى بد شوهرت تمرکز نکن و قشنگیاى زندگیتو دایم براى خودت مرور کن….

  ۷+
 2. maryam maryam گفت:

  سلام،قطعا در درونت هنوز نسبت به رفتار پدرت کینه داری و این باعث شده که باور اینو داشته باشی همه مردها همینن عصبی،پدرت رو ببخش و روی جنبه های مثبت همسرت تمرکز کن،و در موردت پوششت هم چون از درون خودت رو دوست نداشتی کسی سر راهت اومده که تورو همونطور که هستی قبول نداره،روی اعتماد به نفست خیلی کار کن که ارزشمند و کامل هستی

  ۲+

دیدگاهتان را بنویسید