مهرنوش: پس انداز و صرفه جویی

سلام به همه دوستان
این مسئله هنوز برای من تفهیم نشده که آیا صرفه جویی و پس انداز با باور فراوانی در تضاد هست یا خیر؟
من دلم میخواد یه ماشین جدید داشته باشم و این و از کائنات می خوام،نقش خودم چیه؟؟ آیا نباید برای اینکار شروع کنم به پس انداز پول و کم کردن هزینه ها.مگه قانون نمیگه که فقط طلب کنید و منتظر باشید تا از هزاران راه که فکرش و نمکنید خواسته شما برآورده بشه؟اگر من شروع کنم به پول جمع کردن و صرفه جویی نشان دهنده عدم اعتقاد من به فراوانیِ و اینکه من دارم درروند کار کائنات دخالت میکنم چون راه بدست آوردن ماشین و خودم انتخاب کردم و میخوام پول جمع کنم و خودم بخرشم!دررصورتی که ما نباید راه و روش مشخص کنیم ،فقط باید درخواستمون و بگیم.آیا در خواسته های مادی و مشابه این ما باید شروع کنیم به پول پس انداز کردن یا نه روند با خیال راحت روند عادی هزینه ها رو پیش بگیریم ؟این موضوع برای من مبهمه!

2 نظر نظر خود را بنویسید

  1. یاسمین یاسمین گفت:

    سلام. منظور اینه که بدون دست و پا زدن ، حرص خوردن، تلاش بیش از حد ، التماس وام کردن ، نگرانى و …. انقدر به فراوانى کائنات ایمان داشته باشیم که به پولى که احتیاج داریم برسیم. اگر هدفمون بزرگ باشه و مبلغ زیادى براى خریدش لازم داشته باشیم باید اون رو خرد کنیم ممکنه توى این مسیر از راههایى که فکرشم نمى کنیم پولى به دستمون برسه!

    ۸+
  2. maryam maryam گفت:

    سلام،پس انداز رو اگه بابت یه هدف که باعث حال خوبت میشه داشته باشی خیلی هم خوبه ولی اگه بابت این باشه که برای روز مبادا اولا یعنی منتظر روز مبادا هستی و بعد به فراوانی حهان ایمان نداری،با حال خوب و باور به فراوانی جهان که هرچقدر بخواهم به من داده میشه به نظر من پس انداز خوبه

    ۸+

پاسخی بگذارید